Hizmetlerimiz

MAI MARINE
Deniz araçlarına dair bakım, onarım, aksesuar, malzeme tedarik
hizmetlerini kendi bünyesinde ve tedarikçileriyle birlikte
sağlamaktadır.

Demirleme ve Yanaşma

Tekne ve yatlar için demirleme ve yanaşma esnasında kullanılan malzeme ve ekipmanlar bulunur. Denizcilikte her zaman emniyet ve doğru malzeme kullanılması önemlidir. Bir teknenin demirleme için demiri(Çapa), zinciri, ara bağlantı ekipmanları olan zincir-demir bağlantısını sağlayan fırdöndü, ek zincir baklası, ırgatı, ırgat kumandası başlıca bilinenler arasındadır. Yanaşma kiti olarak ise; usturmaçaları, koltuk halatları, el incesi sayılabilir. 

Motor Bakım Onarım

Marin tekne motor bakım ve onarımı zamanında yapılması gerekir. Sezon bitiminde ertelendiğinde yağlarda biriken asit içinde kaldıkça zarar verir. Motor bakımında başlıca kontrol edilen veya değiştirilen ekipmanlar; yakıt filtresi, separ filtre, hava filtresi, yağ by-pass filtresi,impeller kit, motor yağı, yağ filtresi ve tutyalardır.  Tekne motorunun kapalı devre tatlı su devresi boşaltılır ve antifriz ilave edilir. Motor kulakları, kelepçeler, hortumlar, elektrik devreleri kontrol edilir.

Tekne Bakım Onarım

Tekne bakım ve onarım işlemleri yapılırken uygun malzeme kullanılarak yapılması gerekir. Zehirli boya, gelcoat onarımı teknelerin performansını ve kullanımına etki eder. Tekne içi ve dışı genel temizliği düzenli yapılmalıdır. Zehirli boya uygulamasının teknik olarak birçok püf noktası bulunur. Astarların düzgün atılması, bekleme süreleri gibi hususlar teknelerde yapılan zehirli boya işlemleri sırasında azami dikkat edilir. 

Tekne Transferi

Tekne transferi nakliye işlemleri profesyonel ekip ile kurallara uygun bir şekilde yapılmalıdır. Teknelerin ve deniz diğer deniz araçlarının denizden veya karadan istenilen marinaya transferi mümkündür. Bu esnada yapılacak tekne karaya çekme ve denize atma işlemleri esnasında dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Deniz araçlarının taşıma sorumluluğu alarak, hasar görmeden yüklenmesi ve transferini gerçekleştiren Mai Marine ile yapabilirsiniz. 

Tekne İçi Donanımlar

Tekne içi donanımlar teknede ‘yaşam konforu’ sağlamaktadır. Seyir esnasında denizde iken bir tekne veya yat için gerekli soğutma ve ısıtma sistemler başta gelir. Tekne döşemeleri, perdeler, halılar, mobilya ve oturma minderleri malzeme kalitesi ve rahat kullanıma özel tasarımlarla Shipshock tarafından hizmetinize sunuluyor. Shipshock tarafından tüm tekne/yelkenliler ve bütün iç mekandaki tamamlayıcı donanımlarına ait çözümler mevcuttur.

Tekne Dışı Donanımlar

Teknenin duruş ve estetiğini etkilediği kadar tekne sahibine konfor ve rahatlık sunan hizmetlerin en başında tekne dışı donanımlar gelmektedir. İşçilik olarak tamamen profesyonellik isteyen işler arasındadır. Hizmetler arasında bimini, güverte kaplaması, oturma ve güneşlenme minderleri, branda ve kapela, vardevela ve kapama bulunuyor. Dış donanım hizmetleri yapılırken teknenin seyir halinde emniyetsiz bir duruma düşmesine neden olmamalıdır. 

Tekne Elektriği

Elektrik sistemi planlı kurgulanan ve inşa edilen tekneler konfor ve emniyet açısından önemlidir. Teknede olan elektrik sistemi ırgat/demir kontrolü, seyir fenerleri gibi denizcilik kurallarının yazılı olduğu denizde çatışmayı önleme tüzüğü gereklerinin doğru uygulanabilmesi açısından önemlidir. Bunun yanında tekne iç aydınlatma, su altı aydınlatma, projektör gibi teknede elektrik sistemleri alanına giren hizmetlerdir. Teknede genel olarak enerji sağlayan temel elemanlar sahil bağlantısı ile alınan bağlantı, akü, jeneratör solar panel, aküler, alternatör gibi kaynaklardır. 

Survey

Survey teknenin genel durumunu tespit etmek için yapılmaktadır. Bu ayrıntılı kontrol sayesinde, piyasada benzer teknelerle kıyaslanarak ve yatın mevcut durumu ve masrafları dikkate alınarak en uygun fiyat belirlenir, ileride karşınıza çıkacak tüm masraflardan ve denizde yaşayabileceğiniz tehlikeli veya bazı durumlarda hayati olabilecek sorunların önüne geçebileceksiniz, satıcı ile pazarlık etme olanağı olduğu gibi, yapılması gerekenler yatı aldığınızda listelenmiş olacaktır.

birlikte çalışalım